B.2.0. Egészségnapok

Célunk, hogy hasznos, tanulságos, ismeretterjesztő, szórakoztató és jó hangulatú programokon vegyenek részt a gyerekek és élményszerűen élvezhessék az egészséges életmód gyakorlásának formáit. Minél több érzékszervükkel szerezzenek tapasztalatokat, aktívan vegyenek részt a foglalkozásokon. Bízunk abban, hogy a sokrétű, változatos programokon a gyerekek komplex ismereteket szereztek, és képesek lesznek önmagukkal, egészségükkel kapcsolatban is felelősségteljes döntéseket hozni.

Programjaink:

 • Futások, zumba, gerinctorna, játékos sportvetélkedők, kerékpáros közlekedés
 • Helyes kézmosás, fog- és szájápolás, tisztálkodás kamaszkorban, tini kozmetika
 • Gyógynövények megismerése, a gyógyszerszedési szabályok
 • Drogprevenciós előadás, internet használat veszélyei
 • Szendvicskrém, gyümölcs saláta, zöldsaláta készítése
 • Hogyan készült régen a kenyér?
 • Újszerű szendvicskrémek, egészséges kenyerek, zöldségek, különleges gyümölcsök, gyógynövények megismerése és kóstolása
 • Teaház gyümölcs és gyógyteákkal, aszalt gyümölcsökkel, különböző mézekkel
 • Koktélbár gyümölcs- és zöldséglevekkel, különböző ásványvizek kóstolása, cola temetés
 • Ivóvíz-szolgáltatás Jászdózsán, egészséges ivóvíz jellemzői, helyes táplálkozási szokások
 • Lelki egészség, sikeres család titka

Vendégeink voltak:

André Edit kozmetikus, Banka Erika védőnő, Boros Tea Csilla élelmiszer-minőségügyi szakértő, dr. Dobos Bernadett gyógyszerész, Kocza Imre TRV ZRT, Kabács Józsefné, Lénárt János rendőr törzsőrmester, Orosz Tibor rendőr főtörzs zászlós, Pappné Makóczki Marianna pszichológus, Zsíros Simon Mária költőnő,

Négy alkalommal került megrendezésre:

 • 1. 2013. november 26.
 • 2. A nap aktualitását „A víz világnapja” adta - 2014. március 21.
 • 3. A kenyér világnapja - 2014. október 18.
 • 4. Fókuszban az egészségünk! - 2014. november 11.

 Iskolánk a negyedévente megrendezésre kerülő egészségnap 1. rendezvényét 2013. november 26-án szervezete meg.

A korábbi években a Diákönkormányzat szervezett minden novemberben hasonló témanapot, melyen a helyi civil partnereink, a szülők segítettek a rendezvény lebonyolításában. A másik kiemelkedő ilyen alkalom a Gyermek nap volt, mely egyik fő témája az egészséges táplálkozás, mozgás fontossága.

A pályázat sokkal színesebb tevékenységek megszervezésére adott lehetőséget és így élményszerűbb lett a gyermekek ismeretszerzése.

Célunk, hogy hasznos, tanulságos, ismeretterjesztő, szórakoztató és jó hangulatú programokon vegyenek részt a gyerekek. A hagyományos egészségnevelés keretén belül fog-és szájápolással, tini kozmetikával, higiéniával, egészséggel, testápolással kapcsolatos előadásokat hallgattak a gyerekek, de bizonyos foglalkozásokon ők maguk is aktívan részt vettek, gyakorolták a fogkefe helyes használatát, a kozmetikustól praktikus tanácsokat kaphattak bőrük állapotáról, kis tégelyben krémet, bőrradírt vihettek haza kipróbálásra. Nagy sikere volt a mozgással, játékkal kapcsolatos feladatoknak. A felsőbb évesek szívesen végezték a gerinctorna és testtartást javító gyakorlatokat. Érdekes, illatos és zamatos volt a gyógynövényekről, illóolajokról, teákról kapott ismeretanyag, a gyerekek szagolták és kóstolták a különböző a mindennapi életben is használt „növényeket”.Különleges hangulata volt a teaháznak, ahol ötféle teát, három féle mézet, barna cukrot lehetett kóstolni, halk zeneszó mellett pihenésre, lazításra volt lehetőség. Tudj nemet mondani! címmel a drog prevenciós kiscsoportos foglalkozás célja, hogy a résztvevőket ne csak arra készítse fel, hogy nemet tudjanak mondani a káros szenvedélyekre, hanem arra is, hogy igent tudjanak mondani az egészségre. Összegezve bízunk abban, hogy a gyerekek egészségfelfogása formálódott és bővült az itt kapott programokkal, képesek lesznek önmagukkal és egészségükkel kapcsolatban is felelősségteljes döntéseket hozni.

A különböző csoportok életkoruknak megfelelő foglalkozásokon vettek részt. Iskolánk tanulói létszáma 153 fő. Ebből 148-an vettek részt aktívan az egészségnapon. A többiek igazoltan voltak távol. Ez tanulóink 97%-a.

Részvétel az egyes foglalkozásokon:

Előzetes feladat

Az egészségről szóló közmondások, szólások értelmezése, bemutatása

Résztvevő: 1. o. 2 fő   2. o. 11 fő       3. o. 3 fő         4. o. 2 fő

5. o. 5 fő.        6. o. 14 fő       7. o. 2 fő         8. o. 3 fő

Nyertesek:

1-2. o. Dér Dorina (Egészséges, mint hal a vízben)

3-4. o. Takács Fanni (Rövid a torkosság, hosszú a betegség)

5-6. o. Zsomók Lídia (A tisztaság fél egészség)

7-8. o. Versényi Adrienn (A szem a lélek tükre)

Zenés torna

Vezette: Tajti Ilona      Résztvevő: 1-8. o. 148 tanuló

Egészséges szendvicskrém késztése

Segítők: osztályfőnökök, szülők                    Résztvevő: 1-8. o. 148 tanuló

Tudj nemet mondani!

Orosz Tibor rendőr főtörzs - zászlós D.A.D.A oktató            Résztvevő: 7.és 8. o. 35 tanuló

Fog- és szájápolás

Osztályfőnökök                      Résztvevő: 1-6. o. 113 tanuló

Tini kozmetika

André Edit kozmetikus                       Résztvevő: 5-8. o. 73 tanuló

Isten patikája

Dr. Dobos Bernadett gyógyszerész     Résztvevő: 3-8. o. 105 tanuló

Két keréken biztonsággal

Lénárt János törzsőrmester, körzeti megbízott, és a polgárőrök         Résztvevő: 1-4. o.75 tanuló

Teaház

Résztvevő: 1-8. o. 148 tanuló

Testtartást javító gyakorlatok

Panyi Csaba testnevelő                       Résztvevő: 5-6. o. 38 tanuló

Játék az egészségért

Panyi Csaba testnevelő                       Résztvevő: 1-4. o. 75 tanuló

Gerinctorna gyakorlatok

Panyi Csaba    Résztvevő: 8. o. 17 tanuló

Tisztálkodás kamaszkorban

Lukácsi Pálné biológia szakos tanár   Résztvevő: 7. o. 18 tanuló

 

 

Megjelent: 3771 alkalommal