B.2.0. Egészségnapok

I. Egészségnap  2013. november 12.

Ezen a napon a  program 8 órától 16 óráig tartott.

Az alsó tagozat a következő tevékenységeket végezte: gyümölcs- tál készítés különböző technikával;

 az egészséges táplálkozás lényegének megfogalmazása 12 pontban, közmondások gyűjtése;

 védőnői előadás;termésbábok készítése osztályonként.

A felső tagozatosak programja:  totó kitöltés a helyes táplálkozásról, dohányzásról; a jászberényi rendőrség munkatársának drogprevenciós előadása;  felsős lányok zöldségsaláta, gyümölcssaláta és falatka készítő versenye;  felsős fiúk foci-körmérkőzése;  kóstoló.

II.Egészségnap  2014. április 28.

Nevelőtestületünk szándéka az volt, hogy a gyerekek megismerjék a mozgás, a futás fontosságát, és tegyenek is azért, hogy egészségesek és energikusak legyenek. Ennek jegyében startolt iskolánk kicsije nagyja a hosszútávfutáson.

A futást követően az alsó és a felső tagozat külön kezdte meg a munkát. Az alsó tagozatos tanulók tanáraik segítségével igyekeztek minél kreatívabb termésképeket készíteni az általuk is gyűjtött termésekből.

A felső tagozatos tanulók akadályversenyen vettek részt, melynek mottója az egészséges életmódra nevelés: az akadályversenyen volt egészséges táplálkozásról szóló, valamint   dohányzás ellenes  totó; növényfelismerés; madáretető készítés; puzzle. De a legnagyobb sikert a növényültetés aratta.

A délutánt is nagy izgalommal várták a gyerekek, hiszen az aerobic,  illetve a karate bemutató, valamint az azt követő közös mozgás nagyon tetszett a gyerekeknek.

III. Egészségnap 2014. november 18.

A tanulók az egészséges életmóddal kapcsolatosan előzetes feladatokat végeztek, amelyet a nap végén értékeltünk.

  • Szólások, közmondások gyűjtése testrészekről
  • Nyelvi szójátékok alkotása (csatakiáltás)
  • Az egészség megőrzésével kapcsolatos világnapok gyűjtése
  • Énekek gyűjtése, melyekben valamilyen gyümölcs szerepel
  • A vízilabda válogatott helyezéseinek gyűjtése
  • A korszerű táplálkozás, táplálékpiramis készítése

Reggel közös tornával kezdtük a napot, hiszen a mozgás, az aktív életmód kulcsfontosságú egészségünk érdekében. A nap tervezésekor sok mindenre kellett gondolnuk: legyen a program hasznos, tanulságos, ismeretterjesztő, megelőző, szórakoztató, hogy mindenkinek legyen kedves program, és mindenki megtalálja az őt legjobban érdeklő helyszíneket. Olyat, hogy mindenki jól érezze magát. Az egészségnap zárultával elmondhatjuk, hogy ezeket a célkitűzéseket sikerült is elérnünk, mindenki nagyon jól érezte magát ezen a napon, sok hasznos ismerettel gazdagodott diákjaink tudása.

IV. Egészségnap 2015.február 5.

Célunk: A mozgás és egészséges táplálkozás, a betegségek megelőzésének és kezelésének tudatosítása a gyermekekben.

Előzetes feladatok:

·         Gyümölcsnevek gyűjtése

·         Közlekedési táblákról rajz készítése

·         Dalok gyűjtése

·         Újrahasznosítható anyagból hangszerkészítés

·         Természetes gyógymódok megismerése

·         Olimpiatörténet

A nap programja:                                                                                                         

·         Elsősegély nyújtási oktatófilm

·         Akadályverseny

Eredményhirdetés

Megjelent: 2651 alkalommal