B.2.0. Egészségnapok

EGÉSZSÉGNAPOKAT

szerveztünk több alkalommal.
• 2013. november 25.
• 2014. május 29.
• 2014. november 07.
• 2015. január 30.
Egészségnapjaink célja volt, hogy felkeltsük az érdeklődést, az igényt az egészséges életmód iránt tudatosítsuk, hogy az egészséges étkezési szokások és a rendszeres testmozgás fontos részei a gyermek fejlődésének és az egészséges életvitelre nevelésnek. Az egészséges életmód eléréséhez fontos, hogy odafigyeljünk a táplálkozásunkra, valamint eleget mozogjunk. A testmozgás fontos ahhoz, hogy egészséges életet éljünk. Célunk volt, hogy a gyerekek tisztában legyenek azzal, testi és lelki egészségük egyaránt fontos az egészséges élethez. A program keretében különféle ismeretszerzési módszerrel fejlesztjük diákjaink életviteli, környezeti, kommunikációs kompetenciáit. Természetesen szempont volt, hogy iskolánk tanulói a program során kellemesen kikapcsolódjanak, és játékos formában sajátítsanak el új ismereteket, motiváltak legyenek a témáink iránt. A tanulók csoportokban, együttműködve, egymást segítve vegyenek részt a projektben, így jussanak sikerélményhez. Az egészségnapok során elméleti vetélkedők, ismeretterjesztő filmek, egészségügyi szakemberek részvételével előadások, sportfoglalkozások, edzőtermi sportolás, bowlingozás, egészséges ételek elkészítése, kerékpározás, szépészeti, kozmetikai, hajápolási tanácsadás egyaránt helyet kapott. Az egészségnapok alkalmával diákjaink sok egészséges gyümölcsöt, ételt, italt fogyaszthattak. Alkalmanként 150 főt sikerült bekapcsoltunk a programokba, azaz csaknem teljes tanulói létszámunkat.

Megjelent: 2233 alkalommal