B.3.0. Elsősegély-nyújtási tanfolyam

Elsősegély tanfolyam

Az elsősegély tanfolyamra 15 fő jelentkezett a felső tagozatból, fiúk-lányok vegyesen. A gyerekek szívesen és lelkesen vettek részt hétről-hétre a foglalkozásokon, ahol elméleti és gyakorlati oktatás is volt.

A gyakorlati foglalkozások jó hangulatú, vidám légkörben teltek, ahol a tanulók lelkesen kötötték be egymás „súlyos” sebeit. Gyakorolták a fektetési módokat, rakták sínbe egymás „törött” végtagjait és vidám hangulatban „élesztették újra” az iskola erre a célra kapott bábuját.

Összesen kilenc alkalommal tartottuk a tanfolyamot, alkalmanként 90 percig. Az előadást színesítettük még elsősegélyről szóló videókkal, PowerPoint bemutatókkal. A tanulók sok új és hasznos tudásra tettek szert, és lelkesen jegyezték meg az új ismereteket. Szívesen gyakorolták az új ismereteket egymáson: figyelve, javítva, pontosítva egymás tudását is.

A tanfolyam végén az általános elsősegély-nyújtási ismereteket kiegészítve a Magyar Vöröskereszt történetét, céljait, feladatait, tevékenységét is megismerték a tanulók. Erre a plusz ismeretre azért volt szükség, mert a tanfolyam végén iskolánk csapata (5+1 fő) jelentkezett a Gyöngyös által megrendezett területi versenyre, mely áprilisban volt, és a környékről elég sok csapatot vonzott.

A tanulók lelkiismeretesen felkészültek, remekül teljesítettek és megszerezték iskolánk számára az előkelő 4. helyezést.Nagyon jó dolognak találtam, hogy lehetőség nyílt az iskolán belül ennek a tanfolyamnak az elvégzésére. Hiszen soha nem tudhatjuk, hogy az itt megszerzett tudásra és gyakorlatra mikor, milyen körülmények között lesz szükség. 

Téma: Elsősegély- nyújtási tanfolyam                

Helyszín: Jászsági Általános Iskola Viszneki Általános Iskolai                                                                                                                                         Tagintézménye    Visznek Rákóczi út 27.

KÓD: B.3.0.

 

 

 

 

Az elsősegély tanfolyamra 15 fő jelentkezett a felső tagozatból, fiúk-lányok vegyesen. A gyerekek szívesen és lelkesen vettek részt hétről-hétre a foglalkozásokon, ahol elméleti és gyakorlati oktatás is volt.

A gyakorlati foglalkozások jó hangulatú, vidám légkörben teltek, ahol a tanulók lelkesen kötötték be egymás „súlyos” sebeit. Gyakorolták a fektetési módokat, rakták sínbe egymás „törött” végtagjait és vidám hangulatban „élesztették újra” az iskola erre a célra kapott bábuját.

Összesen kilenc alkalommal tartottuk a tanfolyamot, alkalmanként 90 percig. Az előadást színesítettük még elsősegélyről szóló videókkal, PowerPoint bemutatókkal. A tanulók sok új és hasznos tudásra tettek szert, és lelkesen jegyezték meg az új ismereteket. Szívesen gyakorolták az új ismereteket egymáson: figyelve, javítva, pontosítva egymás tudását is.

A tanfolyam végén az általános elsősegély-nyújtási ismereteket kiegészítve a Magyar Vöröskereszt történetét, céljait, feladatait, tevékenységét is megismerték a tanulók. Erre a plusz ismeretre azért volt szükség, mert a tanfolyam végén iskolánk csapata (5+1 fő) jelentkezett a Gyöngyös által megrendezett területi versenyre, mely áprilisban volt, és a környékről elég sok csapatot vonzott.

A tanulók lelkiismeretesen felkészültek, remekül teljesítettek és megszerezték iskolánk számára az előkelő 4. helyezést.

Nagyon jó dolognak találtam, hogy lehetőség nyílt az iskolán belül ennek a tanfolyamnak az elvégzésére. Hiszen soha nem tudhatjuk, hogy az itt megszerzett tudásra és gyakorlatra mikor, milyen körülmények között lesz szükség
Megjelent: 2448 alkalommal